Akademia Edukatora Osób Dorosłych LOWE w Bilbao w Hiszpanii

Kolejna grupa kadry LOWE w dniach 8 – 11 maja 2023 r. w Bilbao w Hiszpanii uczestniczyła w kursie „Innowacyjnej metody i techniki w edukacji dorosłych” zorganizowany przez Media Creativa 2020 i Asociación Moviéndote.

\"\"

W trakcie czterodniowego kursu przedstawiciele LOWE poznali m.in. metodę Visual Thinking w edukacji dorosłych, wykorzystanie klocków LEGO jako narzędzia edukacyjnego, a także działania na rzecz migrantów, jak przeciwdziałać dyskryminacji uchodźców i migrantów, jak przełamywać stereotypy.

Kurs jest realizowany w ramach Akredytacji w Sektorze Edukacji Dorosłych Programu Erasmus+, jaką Fundacja MIS uzyskała na lata 2021-2027.

Celem akredytacji i mobilności kadry jest:

• wzmocnienie europejskiego wymiaru edukacji
  • rozwój organizacji edukacji dorosłych
  • zwiększenie kompetencji kadry
  • rozwijanie kluczowych kompetencji dorosłych osób uczących się
  • zwiększenie udziału dorosłych osób uczących się w działaniach edukacyjnych

Kolejna mobilność edukacyjna osób dorosłych LOWE już w lipcu w br. w Atenach w Grecji.

\"\"