Akredytacja w Programie Erasmus+

Fundacja Małopolska Izba Samorządowa otrzymała akredytację koordynatora konsorcjum w programie Erasmus+ Edukacja Dorosłych

Akredytacja w programie Erasmus+ określana jest mianem „biletu wstępu” do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie. W praktyce oznacza to odejście od corocznych konkursów wniosków oraz stabilne finansowanie na kilka kolejnych lat.

Akredytacja w programie Erasmus+ stanowi także potwierdzenie, że organizacja stworzyła plan realizacji wysokiej jakości działań w ramach projektów finansowanych z programu Erasmus+

Nasze konsorcjum akredytowane w programie Erasmus+ składa się na razie z Fundacji oraz  11 Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji z województw:  Łódzkiego ,Małopolskiego, Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Podkarpackiego. W kolejnych latach planowane jest powiększenie składu konsorcjum o kolejnych członków z sektora edukacji.

Akredytacja w programie Erasmus jest przyznawana na okres od 2021 r. do 2027 r.