1 maja 2004 roku Polska oficjalnie stała się członkiem Unii Europejskiej. Zmieniło to nas i cały kraj, ale i Unię Europejską nie do poznania. W dorosłe życie weszło już pokolenie, które nie pamięta, że mogło być kiedyś inaczej; dla nich ta inna Polska to historia. Fundacja przez swoje 9 lat istnienia zrealizowała nie jeden projekt z środków UE – bez nich tak wiele w tak krótkim czasie i tak dobrych i potrzebnych rzeczy by się nie stało. Dlatego Fundacja należy do grona realistycznych euroentuzjastów. I zawsze będziemy promować ten niezwykły w skali historii ludzkości projekt polityczno-gospodarczo-społeczny, pokazując na faktach (dowodach własnych), korzyści z tego, że należymy i współtworzymy zjednoczoną Europę. Będziemy też włączać się w debaty o tym, jak sprawniej ma działać Unia Europejska. Dlatego też włączamy się w szereg imprez celebrujących te 20 lat Polski w UE. Będziemy o tym informować tutaj. Chcemy pokazać, że UE to nie tylko kasa, że to nie tylko obowiązki, ograniczenia, wymogi itp, ale przede wszystkim mądrość politycznej wizji, w wymiarze instytucjonalnym impuls nowoczesności, a w wymiarze osobistym to niezwykła szansa na rozwój. Lecz, czy Unia Europejska będzie nadal mądrym projektem polityczno-gospodarczo-społecznym, zależeć będzie od świadomego zaangażowania nas wszystkich w wybory do Parlamentu Europejskiego, które już niebawem, bo 9 czerwca 2024 r. To tam, w Parlamencie Europejskim kształtują się warunki dla naszej jakości życia, rozwoju naszych gmin, regionów i państw członkowskich, a także naszego bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, by dać czerwoną kartkę wszystkim tym, którzy Unii Europejskiej nienawidzą i wybrać tych, którzy realnie chcą poświęcić swój czas, wiedzę i zdolności do tworzenia warunków dla poprawy sprawności i lepszego funkcjonowania Unii Europejskiej, by była dla wszystkich miejscem bezpiecznym i dającym szansę na rozwój. Tylko tyle i aż tyle. Dlatego wahającym się w podjęciu decyzji o tym, czy uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego poddamy dowody na to, by mogli świadomie zdecydować o swoim udziale. Nie powiemy, na kogo macie głosować, ani na kogo nie głosować; jedynie co chcemy, to pokazać jak Parlament Europejski wpływa na nasze życie i jak ważne są w związku z tym nasze wybory dokonane przy urnie. A zatem – zapraszamy do lektury.