OŚRODKI LOWE RUSZAJĄ Z OFERTĄ DLA DOROSŁYCH

Z czym Wam się kojarzy 1.października❓ Zapewne z rozpoczęciem roku akademickiego. Nam od dzisiaj ten dzień będzie się kojarzył z rozpoczęciem działalności 20 nowych LOWE (Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji), które wsparliśmy specjalnym grantem na uruchomienie i działalność LOWE przy szkole💪.

💙LOWE💙 to centrum aktywizowanie dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, rozwoju osobistego i rozwoju wspólnot.
👉LOWE powstają przy szkołach publicznych i niepublicznych, najczęściej w małych gminach wiejskich, oddalonych od dużych miast i aglomeracji. Szkoła w oparciu o własny potencjał, w tym kadrę nauczycielską, instytucje lokalne i współpracę ponadlokalną tworzy ofertę uczenia się dla osób dorosłych – mieszkańców swojej społeczności.
👉W drodze konkursu grantowego wybraliśmy 20 organów prowadzących szkoły. Wśród szczęśliwej 20tki znalazły się jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, firmy jednoosobowe a także parafia.
👉Przez ostatnie 3 miesiące wszystkie LOWE intensywnie pracowały nad diagnozą potrzeb wśród dorosłych mieszkańców społeczności lokalnej by dopasować ofertę edukacyjną LOWE do ich potrzeb i oczekiwań oraz nad przygotowaniem organizacyjnym i technicznym do rozpoczęcia działalności LOWE.
⬇️⬇️⬇️
A DZIŚ MOŻEMY OGŁOSIĆ CAŁEMU ŚWIATU!
20 LOWE w edycji 2020-2021 rozpoczyna 1 rok działalności edukacyjnej dla osób dorosłych.
Lista 20 LOWE, edycja 2020-2021:
📍CKZ„NAUKA” Maria Wasiewicz-Galińska, Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych w Tczewie
📍Fundacja Proem Edu, Liceum Ogólnokształcące Thomas w Tomaszowie Mazowieckim
📍Gmina Besiekierz, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Świeminie
📍Gmina Biały Bór, Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze
📍Gmina Biecz, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu
📍Gmina Gać, Szkoła Podstawowa w Ostrowie
📍Gmina Lipce Reymontowskie, Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Lipcach Reymontowskich
📍Gmina Moszczenica, Zespół Szkół w Moszczenicy
📍Gmina Murów, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zagwiździu
📍Gmina Radzanów, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rogolinie
📍Gmina Rzezawa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rzezawie
📍Gmina Szczurowa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zaborowie
📍Gmina Zaklików, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie
📍Gmina Zblewo, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni
📍Gmina Wieprz, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nidku
📍Oczko Maria CKD w Kętach, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Kętach
📍Powiat Jędrzejowski, Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie
📍Powiat Zgierski, Zespół Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim
📍Stowarzyszenie Na Rzecz Szkoły w Proszeniu, Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu
📍Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim
Projekt LOWE jest realizowany we współpracy z Powiatem Gorlickim, Gminą Wielka Wieś i Miastem Rawa Mazowiecka ze środków EFS w ramach Programu POWER.
2020-10-22T13:46:29+00:00Październik 1, 2020|