Zapraszamy na coroczne wydarzenie poświęcone osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom, które organizowane jest we wrześniu – Światowym Miesiącu Choroby Alzheimera.

Fundacja Małopolska Izba Samorządowa zaprasza na transmisję konferencji z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich poświęconą zaginięciom wśród osób z zespołem otępiennym, podczas której zastanowimy się jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?

Konferencja i transmisja w siedzibie Fundacji odbędzie się 13 września 2022 r. (środa) w godz. 11.00-15.00

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o zespołach otępiennych, czym się charakteryzują, jak komunikować się z osobą z demencją. Porozmawiamy o skali zjawiska zaginięć wśród osób starszych, w tym z otępieniem i co można zrobić, aby zabezpieczać osoby bliskie przed zaginięciem. Pokażemy także, jak ważna jest wrażliwość społeczeństwa na osoby, które mogą być zagubione, co powinno zwrócić naszą uwagę i jak rozpoznać osobę zagubioną.

Zapoznamy się też z kampanią edukacyjno-informacyjną przeciwko zaginięciom „Nie zgub mnie” prowadzoną przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w partnerstwie z miastem Siedlce, Komendą Miejską Policji w Siedlcach oraz Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Wydarzenie kierujemy do bliskich osób z zespołem otępiennym, do pracowników ośrodków pomocy społecznej, domów opieki, szpitali i placówek medycznych, a także do funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskich, Gminnych, Straży Pożarnej, jednostek samorządu lokalnego i oczywiście wszystkich zainteresowanych tematem.

Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem kanału Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nuQ4n1S4Tbs

PROGRAM KONFERENCJI

 

Konferencja jest organizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska, Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i Fundacja Itaka – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych.