Znamy zwycięzców konkursu „Kraków w obiektywie Seniora”

15 listopada 2021 w siedzibie Centrum Aktywności Seniorów Zabłocie Grzegórzki prowadzonym przez Fundacją „Małopolska Izba Samorządowa” odbył się wernisaż wystawy prac  „Kraków w obiektywie Seniora” połączony z ogłoszeniem wyników konkursu oraz wręczeniem nagród.

Wręczenia nagród dokonała Pani dr Anna Okońska-Walkowicz – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki senioralnej, Magdalena Wilkońska-Klimsza – fotografka oraz Pan Janusz Olesiński – Prezes Zarządu Fundacji  Małopolska Izba Samorządowa

Wernisaż stanowił także okazją do spotkania licznie zgromadzonych członków Centrów Aktywności Seniorów, Klubów Seniora z terenu Miasta Krakowa, ich przyjaciół jak i przedstawicieli  Krakowskiej Rady Seniorów.

Poniżej prezentujemy prace nagrodzone w trzech kategoriach:

Kategoria I – „Architektura i infrastruktura”

I miejsce – Marta Hawlena „Rynek”

II miejsce – Lidia Bielawska „Latarnia”

III miejsce ex equo – Elżbieta Polanowska „Nowoczesność”

III miejsce ex equo – Ewa Gajewska „Domy ze szkła”

Kategoria II –  „Ludzie”

I miejsce – Jolanta Mirecka „Odpoczynek”

II miejsce – Marta Wojaczyńska „Turysci”

III miejsce – Barbara Bisztyga „Na ławce”

Kategoria III – „Wydarzenia”

I miejsce ex equo – Ryszard Cabała „500 lecie dzwonu Zygmunta”

I miejsce ex equo – Janusz Gajewski „Teatr KTO”

I miejsce ex equo – Elżbieta Polanowska „Spójrz tam”

Wystawa pokonkursowa jest do dostępna do dnia 29.11.2021 w siedzibie Fundacji MIS przy al. Daszyńskiego 16 do dnia 29.11.2021 w godzinach 8 -16. Następnie wystawa zostanie pokazana w innym miejscu (trwa obecnie wybieranie lokalizacji) aby miała okazje dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Będzie to także okazja do przyznania nagrody publiczności.

Konkurs – zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa