Fundacja MIS na IV Kongresie Polityki Miejskiej i Regionalnej

Dnia 07.10.2024 w pierwszym dniu IV Kongresu Polityki Miejskiej i Regionalnej Pan Jacek Kwiatkowski Prezes Zarządu Fundacji wziął udział w sesji „Działamy razem w procesie rewitalizacji – organizacje pozarządowe we współpracy z samorządem”. Gospodarzem Panelu była Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Referat ds. rewitalizacji.

O swoich doświadczeniach związanych z procesem rewitalizacji opowiedzieli przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych z miast: Włocławek, Gdańsk, Kraków. Podczas panelu usłyszeliśmy jak wykorzystują potencjał lokalnych organizacji pozarządowych aby wspierać aktywność mieszkańców obszaru rewitalizacji. A także o wspólnych działaniach i współpracy w ramach procesu rewitalizacji na przykładzie otwartych konkursów ofert i małych grantów, animacji i wsparcia społeczności, działań edukacyjnych i partycypacji, nawiązywania kontaktów i wzajemnego sieciowanie na linii urząd-organizacje pozarządowe – mieszkańcy i interesariusze rewitalizacji.

Kongres Polityki Miejskiej i Regionalnej to największe w Polsce wydarzenie poświęcone tworzeniu oraz wdrażaniu polityk miejskich i regionalnych. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Rozwoju Miast i Regionów w ramach Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Uczestniczyć będzie w nim szerokie grono osób zajmujących się tematyką miejską i regionalną, w szczególności przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, badacze oraz osoby działające w organizacjach pozarządowych.