Zapraszamy na “Przystanek Grzegórzki 2.24”

Październik już trwa na całego co także możecie Państwo zauważyć na “Przystanku Grzegórzki 2.24” czyli działaniach w projekcie realizowanym przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa. W najbliższym czasie przed nami 5 wydarzeń/spotkań na które gorąco zapraszamy. Tematem przewodnim każdego spotkania będzie rewitalizacja, Grzegórzki, Wesoła oraz Wy: Mieszkańcy, Sympatycy Krakowa w tym Dzielnicy II. Zachęcamy do udziału!

1) SPOTKANIE

Data: 10.10.2024 (czwartek)
Godzina: 17.00 – 19.00
Miejsce: Fundacja Małopolska Izba Samorządowa, al. Daszyńskiego 16, 31-534 Kraków
Zapisy: Wstęp Wolny

“GRZEGÓRZECKA MAPA MARZEŃ”
Podczas spotkania informacyjno edukacyjnego spróbujemy wspólnie stworzymy mapę marzeń dla podobszaru rewitalizacji Grzegórzki Wesoła. Zanim jednak to zrobimy to wcześniej “palcem po mapie” zwiedzimy podobszar rewitalizacji i pokażemy Wam która część dzielnicy do niego należy, jakie są granice podobszaru i co to oznacza w praktyce.

2) SPACER tzw “stare” GRZEGÓRZKI

Data: 12.10.2024 (sobota)
Godzina: 14.00 – 16.00
Zbiórka: Hotel Wyspiański (dawny Dom Turysty PTTK), Róg ul. Westerplatte 15 i ul. Kopernika 
Ze wzgledów orgnizacyjnych obowiązują zapisy: https://forms.gle/84UQrqy9HNSUXuyt5 

SPACER tzw “stare” GRZEGÓRZKI
Spacer po dzielnicy Grzegórzki pod hasłem “Coś charakterystycznego” na którym wraz z licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie poszukamy symboli dzielnicy. Historie, które usłyszymy mają pomóc nam zobaczyć, poznać Grzegórzki w inny niecodzienny sposób oraz pobudzić wyobraźnię do znalezienia tego czegoś charakterystycznego i wyjątkowego. Podczas sobotniego spaceru przejdziemy między innymi ulicami Blich, Grzegórzecką, Łazarza czy Zyblikiewicza. spacer poprowadzi dla nas Aleksandra Kultys-Grabowska, licencjonowany przewodnik po Krakowie, założycielka KrakWOW: strony o WOW miejscach w Krakowie. Więcej o działalności p. Aleksandry możecie zobaczyć tu: https://krakwow.pl/

3) SPACER GRZEGÓRZKI Wesoła dookoła

Data: 13.10.2024 (niedziela)
Godzina: 11.00 – 13.00
Zbiórka: Róg ul. Lubicz i ul. Radziwiłłowskiej 33
Ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy: https://forms.gle/84UQrqy9HNSUXuyt5

SPACER “GRZEGÓRZKI Wesoła dookoła”
Spacer po dzielnicy Grzegórzki pod hasłem “Coś charakterystycznego” na którym wraz z licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie poszukamy symboli dzielnicy. Historie, które usłyszymy mają pomóc nam zobaczyć, poznać Grzegórzki w inny niecodzienny sposób oraz pobudzić wyobraźnię do znalezienia tego czegoś charakterystycznego i wyjątkowego. Podczas niedzielnego spaceru przejdziemy między innymi ulicami Kopernika, Strzelców, Śniadeckich. Spacer poprowadzi dla nas Aleksandra Kultys-Grabowska, licencjonowany przewodnik po Krakowie, założycielka KrakWOW: strony o WOW miejscach w Krakowie. Więcej o działalności p. Aleksandry możecie zobaczyć tu: https://krakwow.pl/

4) SPOTKANIE

Data: 17.10.2024 (czwartek)
Godzina: 17.00 – 19.00
Miejsce: Fundacja Małopolska Izba Samorządowa, al. Daszyńskiego 16, 31-534 Kraków
Zapisy: Wstęp Wolny

“JAK DOBRZE MIEĆ SĄSIADA – BUDOWANIE WIĘZI SĄSIEDZKICH”
Podczas spotkania informacyjno edukacyjnego spróbujemy wspólnie zastanowić się jak zintegrować społeczność lokalną z wykorzystaniem sieci kontaktów sąsiedzkich oraz czy każdy z nas ma sobie tęz moc aby zbudować dobre relacje sąsiedzkie. Wieczór sąsiedzkiej integracji od najmłodszego do najstarszego mieszkańca dzielnicy.

5) SPOTKANIE

Data: 24.10.2024 (czwartek)
Godzina: 17.00 – 19.00
Miejsce: Fundacja Małopolska Izba Samorządowa, al. Daszyńskiego 16, 31-534 Kraków
Zapisy: Wstęp Wolny

“DOBRE PRAKTYKI ZE ŚWIATA – INSPIRACJA DLA NASZEGO PODWÓRKA czyli PODOBSZARU GRZEGÓRZKI WESOŁA”
Bilbao, Berlin, Gloucester to tylko kilka z przykładów ze świata w zakresie rewitalizacji, które pokażemy w trakcie spotkania. Spotkanie pełne zdjęć, historii i połączone z burzą mózgów jak element dobrej praktyki wykorzystać na naszym podwórku.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU

“Przystanek Grzegórzki 2.24” jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, w ramach zadania publicznego w obszarze rewitalizacji z pominięciem otwartego konkursu ofert (małe granty).