Archiwum Projektów

Mamy za sobą historię, która pokazuje, że można na nas polegać.

Zrealizowane przez nas projekty

Projekty Małopolskiej Izby Samorządowej, które zostały ukończone:

Nowa Praca – Nowe Możliwości

Celem projektu był powrót do aktywności zawodowej 68 mieszkańców w wieku 30 lat i więcej z terenu powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego oraz Miasta Nowy Sącz, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, należących do co najmniej jednej z poniższych grup:

Projekt zakładał ścieżkę wsparcia dla uczestników, która obejmowała:

pexels-la-miko-3681589

Centrum Aktywności Seniorów "Zabłocie - Grzegórzki" w latach 2018-2019

CAS proponował:

ASALOWE – Akademia Seniora Aktywnego przy LOWE

 Realizowany w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Na Lata 2014-2020 – Edycja 2019

Str1
App4skills
2017-1-ES01-KA204-038478

APP4Skills

Projekt APP4Skills wspiera rozwój kompetencji podstawowych osób dorosłych (umiejętności czytania, liczenia i umiejętności cyfrowych) przy użyciu specjalnej aplikacji internetowej. APP4Skills wykorzystuje metodę uczenia się poprzez działanie (learning by doing).
Ścieżka uczenia się w APP4Skills bazuje na czynnościach i sytuacjach z codziennego życia w trzech obszarach:

Aplikacja APP4SKILLS oferuje:

e-Mentor - Entrepreneurship Mentoring for Young Graduate Women

Projekt zrealizowany w ramach programu Erasmus+

Pomysł e-Mentor opiera się przede wszystkim na profesjonalizacji zasobów młodych osób, rozwijaniu ich kompetencji w celu zachęcania i wspierania do bycia przedsiębiorcami, jeśli planują przejąć zarządzanie rodzinną firmę lub jeśli chcą założyć własną firmę.

e-Mentor opracowuje model i testuje ten pomysł poprzez wdrożenie inicjatywy młodzieżowej krajów partnerskich i wprowadzenie w życie własnych pomysłów dzięki profesjonalnemu doradztwu e-Mentorów; wyposażenie podopiecznych w szkolenie z zakresu przedsiębiorczości przez uczelnie partnerskie i przedstawicieli VET, znajdujących się w konsorcjum projektu. Szkolenie podopiecznych uwzględnia zarówno podstawowe narzędzia/systemy finansowe przedsiębiorczości niezbędne do skutecznego podejmowania różnych decyzji finansowych, sposoby uzyskiwania skutecznych wskazówek od swoich mentorów, prezentując klarowne pojęcie wsparcia mentorskiego.

Projekt stworzył także materiały szkoleniowe dla potencjalnych mentorów, aby wyszkolić ich w koncepcji „mentoringu” i poprowadzić ich w procesie mentorowania młodych kobiet - potencjalnych, przyszłych przedsiębiorców (podopiecznych)

pexels-karolina-grabowska-4491469
2017-1-ES01-KA204-038504

SHARE: New competences for new business management models in metal sector.

Celem projektu jest zmiana organizacyjna w firmach sektora metalowego, stanowiąca odpowiedź na wszystkie nowe wyzwania, przed którymi stoi sektor, poprzez szkolenia i rozwój kompetencji pracowników, w celu dostosowania ich kompteencji do nowych modeli zarządzania przedsiębiorstwem.
Cały proces powinien być budowany zgodnie z kulturą opartą na wspólnej odpowiedzialności, współpracy i uczestnictwie ludzi w firmie jako aktywnych czynnikach zmiany. Celem partnerstwa jest wspieranie zmiany organizacyjnej skoncentrowanej na zupełnie innym modelu zarządzania, opartym na nowym stylu relacji, w którym ludzie zwiększają swoją wiedzę, obowiązki i uczestnictwo w firmie, doskonaląc w ten sposób całą organizację.

Forum Krakowskiej Przedsiębiorczości w latach 2016-2017

Projekt zrealizowany przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków i współpracy Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.
Projekt dotyczył realizacji kompleksowych działań służących lepszemu poznaniu się i zacieśnieniu współpracy pomiędzy przedstawicielami trzech głównych środowisk realizujących rozwój Miasta:

Projekt odnosił się do wdrażanej w Krakowie idei Miasta Inteligentnego (SMART CITY), w ramach którego rozwój miasta bazuje na integrowaniu potencjałów różnych sektorów oraz koordynacji współpracy na linii przedsiębiorczość – nauka – administracja publiczna.
Działania podejmowane w ramach projektu mają bardzo praktyczny charakter i nastawione są na osiąganie konkretnych i wymiernych efektów w postaci założeń współpracy i projektów o charakterze innowacyjnym powstałych wspólnie w relacjach biznes – nauka – administracja.
Projekt był skierowany do:

Entrepreneur
2017-1-ES01-KA204-038504

DQSKILLS

Rozwijanie inteligencji cyfrowej osób dorosłych w zakresie aktywnego obywatelstwa

DQSKILLS to projekt edukacyjny dedykowany osobom dorosłym, realizowany w ramach współpracy międzynarodowej z partnerami z Hiszpanii, Grecji i Rumunii. Jego założenia odnoszą się do pojęcia inteligencji cyfrowej (Digital Intelligence) rozumianego jako zestaw umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych, które pozwalają sprostać wyzwaniom i dostosować się do wymagań cyfrowego życia. Inteligencja cyfrowa wyróżnia trzy poziomy: obywatelstwo cyfrowe, kreatywność cyfrową i przedsiębiorczość cyfrową.

Subregion Tarnowski

„Promocja potencjału gospodarczego Subregionu Tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej” to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 3. Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3. Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu jest wzrost zainteresowania ofertą gospodarczą Małopolski Wschodniej, w tym w szczególności Subregionu Tarnowskiego, wśród potencjalnych inwestorów polskich i zagranicznych, a tym samym przyspieszenie tempa rozwoju społeczno–gospodarczego tej części regionu Małopolski, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju

Co oferowaliśmy:

pexels-fauxels-3184320
pexels-dids-2714073

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE)

LOWE czyli:

LOWE to:

Lato z Planetą Marzeń – Półkolonie letnie dla dzieci z Gminy Iwanowice

Projekt zrealizowany w ramach zadania publicznego Gminy Iwanowice w zakresie zdrowia publicznego w 2018 r.

pexels-photo-939700
pexels-maksim-romashkin-6152884

Transform@

Projekt realizowany w okresie od 1 września 2016 do 31 Sierpnia 2018 w ramach Akcji K2 – Partnerstwa strategiczne Programu Erasmus+

Demylab

Laboratorium Młodzieżowej Demokracji – demyLAB to projekt skierowany do młodzieży w wieku w wieku 13-19 lat.

Junior Demokracji:

Realizacja konkursu jest wsparta akcjami edukacyjnymi w celu dostarczenia młodzieży odpowiedniej wiedzy i umiejętności w procesie tworzenia projektów społecznych. Są to:

Children showing the peace sign
Skip to content