Małopolskie Forum “Sztuczna inteligencja blisko Was”, 4.04.2024, Modlniczka

W imieniu Jurajskiej Izby Gospodarcze wspólnie z Województwem Małopolskim serdecznie zapraszamy na Małopolskie Forum “Sztuczna inteligencja blisko Was”, które odbędzie się 4 kwietnia 2024 r. (czwartek) w godzinach 17:00 – 20:00 w salach Hotelu “WITEK” w Modlniczce, ul. Handlowców 14.

Podczas Forum uczestnicy zapoznani zostaną z zagrożeniami i szansami jakie niesie dla nas wszystkich sztuczna inteligencja a także z jej wpływem na rynek pracy i aktualny system edukacji. Zaprezentowane zostaną przykłady projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję, które uzyskały unijne dofinansowanie.

Prowadzącym Forum będzie Jacek Kwiatkowski, Prezes Fundacji Małopolska Izba Samorządowa.

Program Forum:
17:00 – powitanie uczestników Forum przez wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę
17:15 – Sztuczna inteligencja – szanse i wyzwania – Jacek Kwiatkowski, prezes Fundacji Małopolska Izba Samorządowa
17:40 – Przykłady projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję, które uzyskały unijne dofinansowanie” – Dyrektor MCP, dr Rafał Solecki
18:00 – Rozwój sztucznej inteligencji jako wyzwanie dla systemu edukacji – dr Anna Stolińska, prof. Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie
18:30 – przerwa kawowa
19:00 – Zmiany na rynku pracy spowodowane sztuczną inteligencją – Artur Półtorak, ekspert JIG
19:10 – Sztuczna inteligencja a rynek pracy – czy AI może pomóc złagodzić niedobór pracowników? – Wiesław Zaleszczuk, ekspert JIG
19:20 – Prezentacja form pomocy jako możliwość współpracy z Urzędem Pracy Powiatu Krakowskiego – Marta Rudzka zastępca kierownika filii w Krzeszowicach UPPK
19: 30 – Wsparcie przedsiębiorców w ramach instytucji Województwa Małopolskiego – przedstawiciel MARR S.A.
19:45 – dyskusja, rozmowy w kuluarach

Impreza objęta jest Patronatem Honorowym Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki.

Partnerami Forum są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Gminy Wielka Wieś, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie, Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego i Fundacja Małopolska Izba Samorządowa.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną do 100 osób ilość uczestników, wymagane jest potwierdzenie chęci udziału w Forum. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o dokonanie rejestracji telefonicznie pod nr. tel. 12 285-23-75 lub 509-218-575.